15 Mayıs 2011 Pazar

MUTLU PAZARLAR

  Pazar gününe güzel başlamak  mutlu,huzurlu ve sıcacık evimiz de annemin o şen sesiyle uyandırılmak ve sonrasında yapılan yatak keyifleriyle devam etmesi demektir.Sonrasında herkese kalk ultimatomu verilmesinin ardından mükellef kahvaltı sofrasını oluşturmak için çalışmalar ve hazırlıklar başlar.Daha masaya oturmadan nerelere gitsek diye fikirler havada uçuşup durur. Bizim aile öyle ayrı tellerden çalan türden değildir.Nereye gitsek çok elzem durumlar haricinde hep birlikteyizdir.Farklı olsaydı zaten bu kadar farkında olmazdım değerlerimizi ve içten birbirimize bağlılığımızı.
Neyse herkes ortak bir fikirde buluştuktan sonra evden çıkmak için  başlar bu sefer koşuşturmacalar.Tabii erkeklerin işi kolay giyin-çık, oysa ki bizim o kadar kolay olmuyor. Erkeklerin,"Hadi daha hazırlanmadınız mı? ,Ohooo biz hazırız bile,En son hep sen hazırlanırsın kızım çabuk ol!,Bak annene hazırlandı bile ,Arabayı almaya gidiyoruz 5 dakikada aşağıda olun!!!" demelerine rağmen biz yine yavaş ve özenle hazırlanarak denilen dakikadan birazcık geç kalmış şekilde yanların da yerimizi alırız.

Yarı planlı yarı plansız pazar gezmelerimiz atraksiyonlu ,keşfetmeceli ,ziyaretli ,alışverişli ve bunun gibi bir sürü koşuşturmacalarla devam eder.Kurt gibi acıkmış olmanın verdiği hissiyat ile akşam yemeğinle son bulur bu hızlı akan gün. Küçüklüğüm den beri diğer günlerin aksine pazar günlerinin bitmesini hiç istemem.Neyse günün yorgunluğu eve varış ile son bulur.Genellikle bizim pazar günlerimiz özel durumlar haricinde böyle geçerdi son zamanlara kadar.
Temennim en yakın zaman da tekrar bu monoton ama bizim için vazgeçilmez bir ritüele geri dönmek :)

Hiç yorum yok:

}